טיסות לרוסיה

איך לבחור חברת התעופה לרוסיה?


טיסות למוסקבה:

כמה לדעתכם יש טיסות יומיות מישראל למוסקבה? התברר שהקו מהארץ למוסקבה הוא אחד העמוסים ביותר! נכון לעכשיו יש כ-8 טיסות סדירות יומיות, שלא לדבר על טיסות המשך או טיסות שכר!
אבל מה הם חברות התעופה המועדפות? ובכן, נכון לעכשיו טסות למוסקבה חברות הבאות:

 • EL-AL  אלעל – 2 טיסות ביום
 • AEROFLOT   אירופלוט – 5 טיסות ביום
 • URAL AIRLINES  אוראל אירליינס – טיסה אחת

נציין את כל הפרטים אודות הטיסות, כולל היתרונות והחסרונות של כל חברה.

 1. ראשונה – החברה הלאומית של ישראל אלעל כולנו מכירים די טוב. הכי בבית בעולם, זה באמת אחד היתרונות של החברה, הדיילות המחייכות, התנהלות בעברית, מנות עם חומוס וטעם הישראלי והכי חשוב – הבטחון של הטיסות, כל זה ידוע לכולם והסיבה שרבים בוחרים אלעל. הצד הפחות טוב של החברה מתייחסות לקו בין נתב"ג למוסקבה, זה דגמי המטוסים הקטנים יחסית, ללא מערכות בידור אישיות, לרוב אלו מטוסי בואינג 737 לא הכי חדישים ורק לעיתים מביאים את 777 המפוארים. חשוב לציין! אלעל נוחתת וממריאה במוסקבה בנמל התעופה דומודדובו (DME), הממוקם בדרום העיר. את זה צריך לקחת בחישוב, כאשר אתם בוחרים במלון. אם המלון שלכם נמצא בצפון העיר או אפילו קצת צפונית ממרכז העיר, תקחו בחשבון את הזמן הארוך שיקח לכם בנסיעה בין הנמל למלון. הגישה על הנמל והריחוק שלו מהעיר (45 ק"מ ממרכז העיר ו-22 מגבולות העיר – כביש MKAD) נכון לעכשיו מציבות אותו במקום נחות יותר לעומת נמל שרמטייבו המתחרה, יחד עם זאת השנה מתבצעות שלבים אחרונים של שדרוג דרכי הגישה ותשתיות אחרות, כך שחסרון זה יתכן ויעלם.
   
 2. חברת אירופלוט הרוסית, היא גם החברת הדגל של רוסיה. אומנם לישראלים היא פחות מוכרת, יחד עם זאת זה כמה שנים, החברה ידוע בין הישראלית כחברה הנותנת מענה לטיסות המשך דרך מוסקבה למדינות אחרות, כגון ארה"ב או מדינות מזרח הרחוק. אבל לא רק בישראל, זה כבר כעשור החברה נחשבת לאחד החברות החזקות והמוכרות באירופה, אשר תופסת מקומות ראשונים במגוון קטגוריות, כגון החברה הדייקנית ביותר באירופה (מקום ראשון לשנת 2019), המותג המוכר ביותר (שלוש שנים ברצף מ2017 עד 2019), בעלת תואר של חברת התעופה הטובה ביותר במזרח אירופה (2019) ועוד תארים והישגים רבים אחרים. לא בכדי, בקו בין ישראל למוסקבה, החברה מפעילה לרוב מטוסים חדישים וגדולים (בואינג 777 או אירבס 330) – בהם מותקנים מע' בידור מתקדמות עם אפשרות צפייה בתוכן עשיר (מאות סרטים באנגלית למשל). אין ספק שיתרון נוסף של החברה – אפשרות בחירת זמן הטיסה בין 5 הטיסות היומיות. לרוב, הטיסות של אירופלוט הן טיסות שיוצאות תמיד בזמן והתנהלות הצוותים אופיינית בסדר מופתי. שומרי כשרות יכולים לבחור את המנות הכשרות (למהדרין) תוצרת חברת "פנחס" המפורסמת ברוסיה ולפי דעתם של נוסעים רבים מנות אלו מצוינות מאד.

  נמל האם של החברה היא נמל התעופה שרמטייבו (SVO), אשר ממוקם בצפון העיר. בדיוק כמו עם הנמל של אלעל – אתם צריכים לשים לב איפה המלון שלכם ממוקם ואם הוא נמצא בדרום, אזי תקחו בחשבון את הזמן הארוך יותר בהגעה אליו. יחד עם זאת, הגישה אליו נחשבת לנוחה יותר גם בזכות הקירבה על העיר (רק 9 ק"מ עד גבולות העיר, לעומת 22 בנמל דומודדובו המתחרה שלו) וגם בזכות כביש אגרה, אשר גם הוא מקצר משמעותית את זמן ההגעה והכי חשוב מונעת בעמידה בפקקי תנועה הרבים בדרכים אחרות.
   
 3. חברת אוראל הינה חברת התעופה פרטית השנייה בגודלה ברוסיה ונמצאת בין 5 החברות הגדולות של המדינה. מקורה היא מהעיר יקטרינבורג, כאשר נמל הבית השני שלה במוסקבה אך הוא דומודדובו. אבל דווקה את הקו בין ישראל החברה מבצעת מנמל התעופה הרביעי והקטן ביותר של מוסקבה "ז'וקובסקי" (ZIA). זהו נמל התעופה החדש ביותר, אשר החל לפעול רק לפני מספר שנים. זהו גם יתרון וגם חסרון. היתרון, בגלל היותו קטן מאד היא התנהלות המהירה ביותר בתוך הנמל – כמעט ואין כאן אף פעם תורים ארוכים והדרך בתוך הנמל ממקום למקום היא קצרה ביותר, לעומת נמלי התעופה הגדולים של רוסיה. אך החסרון הגדול של הנמל – את זה חשוב מאד לקחת בחשבון, זה הריחוק של הנמל ממרכז העיר. ז'וקובסקי נמצא כמעט באותו מרחק כמו נמל דומודדובו (אפילו קרוב יותר), אך הכבישים אליו אינם כבישים מהירים. בנוסף, לעומת 3 נמלי התעופה האחרים של העיר (לא ציינו את וונוקובה – VKO, נמל שלישי, ממנו נכון לעכשיו אין טיסות לישראל) אשר מחוברים עם מרכז העיר בקוי רכבת מהירה, הדרך היחידה להגיע אל נמל זה – רק במכונית. הנמל נמצא דרום-מזרחית על העיר.

  לחברת התעופה אוראל מטוסים לא גדולים כמו אצל אלעל הטסים למוסקבה תוצרת אירבס (דגמי A319, A320, A321). לרוב הם לא מצוידים במע' בידור וחשוב לציין שגם אין כאן אופציה של הזמנת אוכל כשר (לעומת אירופלוט למשל). אך לרוב, טיסות באוראל הן זולות יותר וגם זמינות באותם תאריכים, בהם טיסות של חברות אחרות אזלו.

טיסות לסנט-פטרבורג:

בעיר פטרבורג יש נמל התעופה בינלאומי אחד וזה כבר יתרון, לעומת 4 הנמלים של מוסקבה הפזורים הרחק מהעיר. מה כן, הנמל פולקובו (PULKOVO, שמו המקוצר  - LED)  נמצא גם קרוב יחסית על מרכז העיר, רק 15 ק"מ (זוכרים את המרחקים במוסקבה?), אבל לצד יתרון יש גם חסרון וזו הדרך היחידה להגיע אל העיר – אך ורק במכונית. נכון לעכשיו אין לא מטרו ולא רכבת המגיע לנמל התעופה. אך יש לציין כי הטרמינל של הנמל הוא חדש ונוח וכך גם התנהלות בו היא קלה ומהירה (יחסית לנמלי התעופה הגדולים של מוסקבה).

נכון לעכשיו (2019) ישנם 2 טיסות יומיות מנתב"ג על העיר הצפונית של רוסיה:

 • URAL AIRLINES אוראל איירלינס
 • RUSSIA AIRLINES רוסייה איירלינס
 1. לחברת אוראל יש טיסה אחת מנתב"ג היוצאת בשעות הערב המאוחרות לפטרבורג. יש לציין כי הטיסה היא ארוכה בשעה מאשר טיסות למוסקבה (סביבות 4 שעות) ונמשכת 5 שעות.
   
 2. חברת רוסייה (Rossiya) הינה בעצם חברת בת של חברה הלאומית של רוסיה - אירופלוט וגם היא נחשבת לאחת הגדולות של רוסיה. בדיוק כמו אירופלוט היא נחשבת לחברה מאד אמינה, עומדת בזמנים ובעלת מוניטין בטיחות טוב. אבל לעומת טיסות אירופלוט למוסקבה, המטוסים של רוסייה בקו עם ישראל מטוסים קטנים יותר (לרוב אירבוס A320), כך שלא תמצאו כאן מע' בידור אבל כן ישנה אפשרות של הזמנת אוכל כשר.

יותר מידע על טיול לרוסיה 

 

 

שתף לחברים

שתף