פארק ZARYADIE

פארק זארדייה

ZARYADIE PARK


לאורך ההיסטוריה בת מאות השנים זה היה המחוז העתיק ביותר במוסקבה. זריאדיה שינה באופן דרמטי את המראה שלו מספר פעמים: הרחוב הראשון של התייסדות במוסקבה עבר כאן, היו פה גם לאורך השנים שגרירות של אנגליה, משכנו של הצאר, הרובע היהודי ואפילו שכונות עוני.

כיום זריאדיה היא אטרקציה עירונית המושכת אליה תיירים מכל העולם, סמל למוסקבה המודרנית - מטרופולין נוח ובטוח בעל משמעות עולמית. על שטח הפארק תמצאו אובייקטים של מורשת תרבותית של המאה ה-16 הצמודים לאדריכלות החדשנית ואטרקציות היי-טק. נופים פנורמיים מדהימים של הקרמלין, של מרכז העיר, נהר מוסקבה והפארק עצמו נפתחים מהגשר המרחף - זרוע בטון באורך 70 מטרים. ומתחת לכיפת הזכוכית מבנה ללא קירות חיצוניים שם נשמרת טמפרטורה נוחה לאורך כל השנה עבור אוסף של צמחים אקזוטיים רוסיים נדירים.

למרות כמות האטרקציות בפארק הטבע משחק תפקיד ראשי אשר בו המבקרים יכולים לקחת הפסקה מקצב העיר הגדולה ולנוח בין העצים והצמחים. כל מתקני התרבות והבילוי והטכנולוגיות החדשות משולבים בעדינות בנוף. 

בשנת 2018, מגזין "אמריקן טיים" כלל את זריאדיה ברשימת 100 המקומות הטובים בעולם - הפרוייקט היחיד מרוסיה. זהו גם הפרויקט הטוב ביותר בתחום החללים הציבוריים הזוכה פרס ArchDaily 2018 בקטגוריית האדריכלות הציבורית, שלדברי מומחים זכה ל"הערכה הבינלאומית הגבוהה ביותר בתולדות האדריכלות הפוסט-סובייטית ". הפארק זכה גם בפרסי InAVation ו-POPAI AWARDS.

הסיור במקום חופשיכתובת: רח' ווארברקה 6, מבנה 1
Varvarka street 6, p.1

כתובת האתר: www.zaryadyepark.ru


להזמנת סיורים עם הדרכה מקצועית בעברית - פנו למשרדי החברה


יותר מידע על טיול למוסקבה

 

 

שתף לחברים

שתף